24 Aralık 2009 Perşembe

AFG-5 Son Günler

Sergi salonlarından bir görüntü.

5. Uluslararası Ankara Fotoğraf Günleri devam ediyor. Haftaiçi bir miktar sakinlik olmasına rağmen yine de etkinlikler akşamları izlenebilir ve sergiler gün boyu gezilebilir. AFG'de görevli olmanın yanısıra "Kentle Yüzleşme" konulu sergide fotoğrafımın da yer almasına çok sevindim aslında.

Eğer Ankara'daysanız ve fotoğrafa ucundan azıcık da olsa ilginiz varsa bekliyoruz efendim. Kapanış bu cumartesi olacak. Etkinliklerden birkaç fotoğraf ekleyip sözü bitirmek istiyorum.Fotoğrafta 50. yılını doldurmuş ustaları yanyana görmek ve onlardan birer cümle de olsa birşeyler dinlemek, ödül töreni ardından sohbet etmek inanılmaz keyifliydi. (Fotoğraf: Ayça KARAOĞLAN)
Etkinlikler sadece fotoğraf ile sınırlı değil elbette. A.Ü. Devlet Konservatuarı Modern Dans Bölümü'nün Images isimli sahne gösterisi, koro ve sergilerde müzik dinletisi gibi etkinlikler de vardı.

Bu da "Kentle yüzleşme" temalı sergide yer alan fotoğrafım. (Balat-2008)

2 yorum:

Yelda dedi ki...

Merhaba epeyden beri ziyarete gelememiştim Ayçanın blogunda bahsetmişti etkinlikten
yorulmuşunuz ama değmiş bu güzellikleri görmeye

Serhat dedi ki...

Evet değdi, aslında asıl yorgunluk bize ait değil. Hazırlamak için uzun süredir koşturanlar da vardı. Bizim yorgunluğumuz zaten yoğun olan günlerin arasına gelmiş olması oldu sadece.